Inwestowanie w condohotel

Od lat branża hotelowa szybko się rozwija. Pomimo ostatnich zawirowań związanych z COVID-19 powstają nowe nieruchomości. Na rozwoju turystyki i hotelarstwa może teraz skorzystać pojedynczy inwestor. Nowe rozwiązania, które oferuje rynek to między innymi condohotel. Inwestowanie w condohotel szybko zyskuje na popularności. Co to jest i czy warto przeznaczyć na swoje oszczędności na taki rodzaj działalności? Wszystkiego dowiesz się z dalszej części wpisu!

Czym są condohotele?

Najprościej ujmując jest to zbiór pokoi hotelowych oraz apartamentów, które mają różnych właścicieli. Z punktu widzenia klienta nie różni on się niczym od standardowego hotelu, ponieważ zazwyczaj ma wysoki poziom i określoną ilość gwiazdek. W budynku zapewniona jest recepcja z całodobową obsługą, strefa restauracyjna oraz inne dogodności, które można spotkać w wysokiej klasy hotelach. Ze strony osoby, którą interesuje inwestowanie w condohotel różnica będzie polegała na prawie własności. Standardowo hotel ma jednego właściciela, w tym przypadku każdy lokal może być własnością innej osoby. Zarządzanie takimi obiektem zleca się profesjonalnym firmom, często związanym z budową nieruchomości.

Czy warto inwestować w condohotel?

Ten rodzaj spędzania urlopów zyskuje na popularności od kilku lat. Inwestowanie w condohotel jest korzystne i charakteryzuje się wysoką stopą zwrotu w porównaniu do standardowych rozwiązań. W sezonie w takich miejscach ciężko znaleźć wolne noclegi, ponieważ ich lokalizacja jest zazwyczaj bardzo dobra. Dodatkowo w budynku często znajdują się wszystkie udogodnienia dla gości, którzy nie muszą szukać dobrej restauracji czy basenu w innych częściach miejscowości. Oczywiście inwestycja w condohotel wiąże się z pewnym ryzykiem, więc przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zrobić rozeznanie. Przede wszystkim należy dokonać weryfikacji miejsca, w którym powstanie nieruchomość. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest sprawdzenie kto będzie zarządzał kompleksem, powinna to być firma z doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Warto pamiętać o tych kilku podstawowych elementach, a zyski  będą systematycznie zasilały konto inwestora przez cały rok.