Inwestowanie w aparthotele

Obecnie coraz więcej osób szuka sposobu na inwestowanie swoich oszczędności. Jedną z najbardziej popularnych metod są nieruchomości. Część osób kupuje standardowe mieszkania pod wynajem, inni skupiają się na bardziej dochodowym najmie krótkoterminowym. Znanym od wielu lat rozwiązaniem jest posiadanie i wynajmowanie apartamentu. Takie rozwiązanie nie zapewnia jednak dogodności, które można otrzymać w hotelu. Jak połączyć zalety obu rozwiązań? Odpowiedzią są aparthotele. Jak zacząć inwestować w aparthotel dowiesz się z  dalszej części wpisu!

Czym są aparthotele?

Na rynku dostępne są różne formy noclegów. Dużą popularność od lat utrzymują hotele oraz apartamenty. Aparthotel jest połączeniem tych dwóch rzeczy, ponieważ wynajmujący otrzymuje do dyspozycji apartament, a dodatkowo ma w kompleksie dostęp do restauracji i innych udogodnień hotelowych. W takim rodzaju nieruchomości jest też dostępna recepcja oraz często pojawia się strefa fit. Inwestowanie w aparthotel jest odpowiedzią na dzisiejsze zapotrzebowanie rynku. To rozwiązanie szczególnie dobre dla całych rodzin, które w większości hoteli nie mogą być w jednym pokoju. Dodatkowo omawiane apartamenty mają wyposażony aneks kuchenny, więc gość sam wybiera formę wyżywienia. Będzie mógł gotować sam lub korzystać z restauracji. Aparthotel zapewnia też często prywatne miejsce parkingowe oraz usługę sprzątania.

Czy warto inwestować w aparthotele?

Popularne metody oszczędzania i inwestowania skupiają się wokół ofert bankowych lub mieszkań na wynajem. Inwestowanie w aparthotele daje znacznie wyższą stopę zwrotu. Częstym zjawiskiem jest, że inwestor nie musi obsługiwać swojej nieruchomości. Może to zlecić profesjonalnemu operatorowi, który obsługuje także apartamenty innych osób. W związku z zapewnionymi udogodnieniami dla gości takimi jak recepcja czy usługa sprzątania, inwestor ma pewność, że ktoś regularnie będzie kontrolował stan jego apartamentu. Ponadto inwestycja w aparthotel zapewni stałe źródło dochodu przez cały rok, a zyski sezonie urlopowym będą nawet  wyższe.