Inwestowanie w aparthotel – morze kłopotów czy możliwości?

Inwestowanie w aparthotel nie jest jeszcze w Polsce tak popularne, jak na zachodzie, jednak z uwagi na swoją charakterystykę cieszy się rosnącą popularnością. Na czym polega ten rodzaj inwestycji, dla kogo on jest i z jakim ryzykiem należy się mierzyć, decydując się na inwestycję?

Czym są aparthotele?

Aparthotele od przypominają nieco inwestycję w mieszkania na wynajem, z zachowaniem tradycyjnej, hotelowej organizacji i idącymi za tym ułatwieniami dla inwestora. Aparthotele to po prostu budynki hotelowe z wyróżnionymi apartamentami, z których każdy posiada najczęściej innego właściciela. Od condohoteli wyróżniają się tym, że inwestorom oferowane są nie tylko same pokoje hotelowe, ale w pełni funkcjonalne mieszkania z kompleksowym wyposażeniem. Z tego powodu decydują się na nie nieco inni klienci niż w przypadku standardowych hoteli czy condohoteli. Dużo częściej gośćmi są bowiem rodziny z dziećmi potrzebujące większej przestrzeni czy przedsiębiorcy, którym zależy na przeprowadzeniu biznesowego spotkania w atmosferze prywatności, której nie można oczekiwać po hotelowej recepcji czy innym miejscu publicznym.

Jakich zyski może przynieść inwestorowi aparthotel?

Główną zaletą inwestowania w aparthotele są korzyści finansowe. Jeśli tylko inwestor dysponuje środkami na poziomie kilkuset tysięcy złotych i jest zainteresowany inwestycją w nieruchomości, powinien rozważyć inwestycję w aparthotel. Wiele z nich oferuje gwarantowane zwroty na poziomie przekraczającym 6% w skali roku, co sprawia, że taka inwestycja wypada na rynku możliwości znacznie lepiej niż lokaty i obligacje. Dodatkowo cechuje się zaletami, które stawiają aparthotele w pozycji mocnych konkurentów inwestycji w mieszkania na wynajem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat inwestycji w aparthotele, odwiedź stronę Condo.pl. Znajdziesz tam również kalkulator inwestycji który pokaże tobie ile zyskasz na inwestycji.

Mieszkanie na wynajem czy inwestycja w aparthotel?

Inwestowanie w aparthotel łączy w sobie dwie najważniejsze cechy – duże zyski w zestawieniu z wysokim profilem bezpieczeństwa. Po epidemii koronawirusa biznes ten znowu rozkwita, a rosnący popyt musi być nieustannie równoważony przez wzrastającą podaż – z każdym miesiącem pojawiają się kolejne projekty, które pozwalają na inwestycje w nowe aparthotele. A te przyciągają również pasywnym sposobem generowania zysku. Z racji w pełni hotelowej obsługi, to zewnętrzna firma zajmuje się rejestracją gości, ich przyjmowaniem w recepcji czy dbaniem o czystość oraz stan techniczny apartamentu. Dzięki temu aparthotele szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku inwestorów, którzy nie mają czasu na ciągły nadzór inwestycji, a chcą w bezpieczny sposób ulokować swoje środki.